Kdo hajluje nefetuje, První máj 2017

Nacionalisté opět bez větších problémů prošli Brnem a to i přes urputnou snahu stoupenců současného režimu z řad antifašistů, kteří nazvali svou protiakci „Kdo si hraje nehajluje“. A nuda to rozhodně nebyla. Naopak, obhájci současného systému předvedli snad největší míru sebezostuzení v polistopadové historii a my tak měli celou dobu o zábavau postaráno.

Více než dvě stovky nacionalistů se sešli na brněnském Náměstí svobody, což v současné situaci a ve srovnání s jinými provomájovými akcemi považujeme za docela slušné (rozhodně ale ne uspokojivé!) číslo. Je třeba říct, že poté co média v roce 2015 vyvolala hysterii kolem imigrantské vlny, která se na Evropu valí, loni ta samá média tuto hysterii uklidňovala. Společnost opět upadla do nezájmu v naivní představě, že systémoví politici situaci zvládli. Opak je pravdou, na Evropu se valí stále milióny „uprchlíků“, takže apatie rozhodně není na místě. Na odevzdanost českého člověka jsme už docela zvyklí, ale nehodláme se s ní smířit.

Tomáš Vandas, který na shromáždění přednesl první projev byl na náš vkus možná až příliš optimistický. Konkrétně nesdílíme jeho nadšení z výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb. Jistě by bylo příjemné vidět soptit nenávistí všelijaké antifašisty a liberály jako tomu bylo po vítězství Donalda Trumpa, ale stejně tak jako Trump podle nás Le Penová žádné revoluční změny lidem nepřinese. Ty si musí lidé vybojovat sami. Dalšími řečníky byl poslanec Národní rady Slovenska za Kotlebovu LSNS, který českým nacionalistům přednesl zdravici od těch slovenských a publicista Mgr. Malý, který kritizoval otrákořskou povahu kapitalismu.

Už na Náměstí svobody se pod svými prorežimními hesly (Nehajluj, Havluj apod.) formovali naší ideoví odpůrci. Jejich názorový a duševní rozvrat demonstrovali nejen absurdností vlastních hesel, ale i nebývalou mírou sebeponižování. K zamyšlení je třeba jejich transparent o údajné nesmyslnosti tolerance netoleranci. Zatímco tito lidé tvrdí, že bojují proti nesvobodě, otevřeně odmítají tolerovat jiné názory než jsou jejich vlastní. Kromě režimem zmanipulovaného studenstva a klubu přátel Václava Havla (český skauting) jsme také pobaveně sledovali návrat zfetovaných asociálů s krabicovými víny na antifašistickou scénu. To vše bylo doplněno různým poleháváním a válením sudů na náměstí a dalším aktivitám, které vyhnali míru sebezostuzení antifašistů na dosud nevídanou míru. Následovaly drobné potyčky. Po nich bylo několik antifašistů zadrženo policií, která rovněž informovala, že u nich nalezla drogy.

My jsme se však spořádaně vydali na pochod městem. Skandováním nacionalistických hesel a máváním zemskými a protiunijními vlajkami jsme dávali jasně najevo, co si o současném uspořádání myslíme. Nejvíce byli slyšet naší polští a němečtí kamarádi, kterým jsme za jejich podporu vděční. Zároveň bychom chtěli apelovat na domácí účastníky, aby ke skandování a celému projevu demonstrace (oblékání, držení řady, mávání vlajkami apod.) přistupovali zodpovědněji. Za provolávání nenávistných pokřiků lidí, kteří tvrdí, že proti nenávisti bojují jsme došli na Malinovského náměstí. Tam se ke slovu dostal jeden z naších aktivistů, který přednesl svůj projev (zde) a také německý nacionalista z Kolína nad Rýnem. Německý kamarád nás seznámil s tvrdou realitou multikulturního ráje, který se na Západě podařilo vybudovat, a v kterém se majorita bojí posílat děti ven si hrát a raději ani nevychází na ulici.

Spořádaně jsme došli zbývající trasu pochodu a pokojně se rozešli. Velký dík patří všem zahraničním i přespolním účastníkům, kteří si na protest udělali čas. Radost máme také z vrcholící zoufalosti obhájců současného systému z řad antifašistického hnutí. Chápeme, že bránit proti nám režim v ulicích, ale zároveň naivním dětem tvrdit, že proti systému bojují, vyžaduje být pod vlivem drog. Ale nezapomeňte: Kdo hajluje, nefetuje!

Chcete mít ze svých dětí narkomany nebo alespoň anarchisty? Svěřte je českému skautu!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.