Report: 10. Svatováclavská manifestace

WP_20150926_14_08_25_Pro__highresV sobotu 26.září se v Ostravě po roční pauze uskutečnil 10. ročník Svatováclavské manifestace. V chladném a deštivém počasí se na ostravském hlavním nádraží scházíbezmála 100 aktivistů, včetně hostů z Polska (PatriotycznyMielec, RadykalnePoludnie, Narodowy Rzeszow). Krátce po 14. hodině se začínáme řadit do bloku lemovaného několika transparenty. K vidění jsou rovněž české prapory se lvem a přeškrtnuté vlajky Evropské unie. Následně se zformovaný průvod vydává k Nové radnici. Jsou skandována hesla reagující na aktuální situaci nejen v naší zemi, ale v celé Evropě.

WP_20150926_14_32_23_Pro__highres

Po příchodu k Nové radnici na Prokešově náměstí probíhá společné focení účastníků. Následně zaznívají projevy. Vedle dvou aktivistů skupiny Autonom CZ- Nezávislí aktivisté promluvil také zástupce Generace identity. Vedle připomenutí života českého patrona Svatého Václava byla hlavním tématem projevů současná situace v Evropě. Pouze nacionalismus a uvědomění si své identity může zabránit cílenému nahrazování původních evropských národů hordami cizáků. Řečníci rovněž poukazovali na skutečné viníky této katastrofy.

WP_20150926_14_43_12_Pro__highres

Po skončení projevů demonstrace končí a účastníci se rozcházejí. Všem patří dík za disciplinované vystupování a kvalitní prezentaci. Nutno také poděkovat polským aktivistům za podporu akce. Nízký počet účastníků nechť je zamyšlenímlidem, jejichž „aktivismus“ končí žvaněním na sociálních sítích nebo u sklenice piva.

WP_20150926_14_57_20_Pro__highres

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.